شماره ۱۶۸ – جايگزين‌هاي ارزان‌قيمت براي خودروهاي گران‌قيمت

شماره ۱۶۷ – دوباره ثريا!
۱۵ بهمن ۱۳۹۵
شماره ۱۶۸ – محروميت تراكتوري‌ها از پنجره نقل و انتقالات ليگ برتر
۱۶ بهمن ۱۳۹۵

شماره ۱۶۸ – جايگزين‌هاي ارزان‌قيمت براي خودروهاي گران‌قيمت

لوكس سواري با وسواس اقتصادي

اگر دلار ۳ هزار و ۸۱۶ توماني فعلي زبان داشته باشد، قطعاً خودش هم تصديق مي‌كند كه خريد خودرو با اين قيمت ارز كار چندان آساني نيست. مثلاً به تويوتا كمري نگاه كنيد! در همه جا خودرويي معمولي و سهل‌الوصول براي خانواده‌ها به شمار مي‌آيد اما اگر من و شما همين الان روانه بازار شويم و بخواهيم يكي از آنها را بخريم، در نمايندگي‌ها بايد دست‌كم ۱۸۰ ميليون تومان پياده شويم. تويوتا ياريس هم مثال خوبي است چون مشتري اصلي‌اش در همه دنيا جوانان تازه دست به فرمان شده‌اند، اما در ايران كدام جواني را سراغ داريد كه بتواند براي خريد اولين خودرو خود ۱۱۴ ميليون تومان كنار بگذارد؟ اين گزارش براي همين وضعيت نوشته شده است‌؛ معرفي و توصيه خودروهاي ارزان‌قيمت موجود در بازار و مقايسه آنها با نمونه‌هاي مشابه از نظر ظاهري و البته توان و قدرت.

تيبا ۲ به‌جاي ميتسوبيشي ميراژ

اگر ميراژ را از نزديك ديده باشيد، با ما موافق خواهيد بود كه اين خودرو از نظر ظاهري و طراحي هيچ‌گونه جاي دفاعي را باقي نگذاشته است. معمولاً سوپرميني‌ها خودروهايي هستند كه جذاب بودن و هيجان جزو ذات آ‌نهاست، اما ميراژ در اين زمينه همه را نااميد مي‌كند. از نظر فني نيز موتور سه سيلندر ميراژ تواني دقيقاً برابر موتور تيبا توليد مي‌كند.

ميراژ در تايلند توليد مي‌شود و نه در ژاپن. در مورد اين خودرو همين توضيح بس كه مجله تاپ‌گير بدون رودربايستي آن را «آشغال» خطاب كرده و كانسيومر ريپورتز نيز به آن لقب «تأسف‌آور» داده است. پس اجازه دهيد ما نيز بگوييم كه اگر به‌ جاي ۷۹ ميليون تومان، ۲۷ ميليون تومان براي تيبا ۲ بدهيد، به‌جز يك گيربكس CVT نه چندان خوب، چيز مهم ديگري را از دست نخواهيد داد. اگر نگران اختلاف كيفيت ميراژ و تيبا هستيد، مي‌توانيد اختلاف قيمت آنها را در بانك گذاشته و سود پول خود را براي تعميرات تيبا خرج كنيد. هر دوي اين خودروها به يك اندازه بد و در برابر مبلغي كه براي آنها مي‌پردازيد بي‌ارزش هستند.

برليانس به‌جاي تويوتا ياريس

تويوتا ياريس يك سوپرميني خوشنام و با كيفيت است كه در كشور ما نيز سابقه خوبي داشته است و استقبال نسبتاً مناسبي از آن صورت گرفته است. طراحي خوب و كيفيت بالا برگ‌هاي برنده ياريس در بازارهاي مختلف بوده است. اين كلاس از خودروها در سراسر جهان خودروهايي مخصوص نسل جوان و ماشين اولي‌ها هستند، اما پرداخت ۱۱۴ ميليون تومان براي نسخه هاچ‌بك و ۱۱۸ ميليون تومان براي نسخه صندوقدار آن تنها براي تعداد كمي از جوانان اين سرزمين امكان‌پذير است. پس راه چاره چيست؟

برليانس H200 شامل دو مدل هاچ‌بك و صندوقدار مي‌شود كه به ترتيب H220 و H230 نام دارند و هر دو داراي تيپ‌هاي دنده‌اي و اتومات هستند. برليانس H200 از جهات بسياري مشابه ياريس است. هر دو داراي تيپ‌هاي هاچ‌بك و صندوقدار هستند، هر دو داراي موتور ۱۵۰۰ سي‌سي هستند، هر دو داراي دو ايربگ بوده و هر دو در عقب داراي ترمزهاي كاسه‌اي هستند. در نتيجه برليانس مي‌تواند براي افرادي كه توانايي خريد خودرويي مانند تويوتا ياريس را ندارند، جايگزيني با يك‌سوم قيمت باشد.

جك J5 به‌جاي هيونداي الانترا

هيونداي الانترا يكي از محبوب‌ترين و شناخته‌شده‌ترين خودروهاي كلاس خود در كشور ماست. اين خودرو علاوه بر داشتن ظاهري به‌روز، ايمني بسيار بالايي نيز دارد و از سطح بالايي از امكانات رفاهي بهره مي‌برد، اما اگر حدود ۱۳۰ ميليون تومان براي خريد يك الانترا نداريد، ما به شما جك J5 را پيشنهاد مي‌دهيم. درست است كه جك كيفيت الانترا را نداشته و از نظر امكانات رفاهي نيز از آن يك سر و گردن پايين‌تر است، اما در برابر قيمت ۵۳ تا ۶۴ ميليون توماني خود، ظاهر قابل قبول و مدرني ارائه مي‌كند و از نظر ايمني نيز مي‌توان آن را قابل قبول دانست. بزرگ‌ترين مشكل جك را مي‌توان جعبه دنده چهار سرعته اتوماتيك و نه چندان هوشمند آن دانست.

ليفان ۸۲۰ به‌جاي تويوتا كمري

كمري در بازارهاي جهاني قيمتي بسيار معقول و مناسب خانواده‌هاي قشر متوسط دارد، اما در ايران برچسب قيمتي در حدود ۱۸۰ ميليون تومان را بر خود مي‌بيند و اين مبلغي نيست كه هر خانواده‌اي توانايي پرداخت آن را داشته باشد. قطعاً مديران تويوتا از مقايسه كمري با ليفان ۸۲۰ عصباني مي‌شوند، اما بايد بگوييم ليفان ۸۲۰ خودرويي است كه بر پايه پلتفرم نسل قبلي تويوتا كمري شكل گرفته است و شباهت‌هاي بسياري به آن دارد. ليفان ۸۲۰ فاصله محوري دقيقاً برابر با تويوتا كمري دارد و طرح داشبورد و فضاي داخلي آن نيز شباهت‌هاي بسياري به كمري دارد. برخلاف آنچه كه برخي سايت‌هاي چيني ادعا مي‌كنند، موتور ليفان ۸۲۰ نه از ميتسوبيشي، بلكه از موتورهاي تويوتاست و خروجي‌هاي توان و گشتاور آن كاملاً مشابه كمري‌هاي XV40 با كد ۲AZ-FE است. ليفان ۸۲۰ حدود ۸۰ تا ۹۰ ميليون تومان خرج روي دست‌تان مي‌گذارد.

جك S5 به‌جاي هيونداي توسان

كپي كردن خوب كار چندان آساني نيست و نياز به توانايي بالايي دارد. جك با بهره‌گيري از طراحان بين‌المللي موفق شده است يك كپي خوب از هيونداي توسان بسازد. يكي از بزرگ‌ترين كمبودهايي كه جك S5 تا پيش از اين با آن روبه‌رو بود، دنده دستي آن بود كه باعث ايجاد ترديد در بين خريداران مي‌شد اما اكنون نسخه اتوماتيك S5 هم با گيربكس شش سرعته دو كلاچه و افزايش آپشن‌ها و امكانات رفاهي در دسترس است تا شايد بتواند بخش بيشتري از مشتريان شاسي‌بلندهاي كره‌اي را به خود جذب كند. خريد جك S5 اتوماتيك كمي بيشتر از نصف قيمت هيونداي توسان برايتان خرج برمي‌دارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 15 =